Konto osobiste a oszczędności – jak znaleźć ROR, który pomoże oszczędzać?

Chcesz wreszcie zacząć oszczędzać? Wybierz konto osobiste, które ci w tym pomoże! Jak znaleźć ROR, który wesprze budowanie kapitału? Podpowiadamy.

Jak podaje CBOS, 55% polskich gospodarstw domowych ma oszczędności[1]. W porównaniu do 2007 roku ten odsetek zwiększył się aż dwukrotnie! 75% osób byłoby w stanie żyć za nie, bez obniżania dotychczasowego poziomu życia, przynajmniej przez dwa miesiące, a 23% przeżyłby dłużej niż pół roku. Tylko 10% Polaków dodatkowe środki wystarczyłyby na miesiąc, a jedynie 3% na jeszcze krócej. Posiadanie oszczędności deklarują przede wszystkim osoby młode, dobrze wykształcone, mieszkające w większych miastach. Są to zazwyczaj uczniowie, studenci, kadra kierownicza i specjaliści.
Przyczyną wzrostu liczby zabezpieczonych finansowo osób jest nie tylko bogacenie się społeczeństwa, ale również zwiększona świadomość korzyści, jakie niesie za sobą posiadanie oszczędności. Dzięki wyższym zarobkom Polacy mogą nie tylko myśleć o poduszce finansowej, ale również aktywnie ją budować. Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzanie, dobrym pomysłem będzie założenie wysoko oprocentowanego konta oszczędnościowego – najlepiej w pakiecie z nowoczesnym kontem osobistym, wspierającym budowanie kapitału.

Konto osobiste wspierające oszczędzanie

Choć konto osobiste nie służy oszczędzaniu, może skutecznie je wesprzeć. Jak? Poprzez zapewnienie niskich kosztów użytkowania, dostępu do atrakcyjnie oprocentowanych depozytów i programów money back. Chcesz znaleźć ROR, który pomoże ci oszczędzać?
Poszukaj tego, który zapewnia:

- niskie koszty użytkowania. Konto wspierające oszczędzanie powinno być przede wszystkim niedrogie. Po co płacić za usługi, które inny bank zaoferuje bez opłat? Analizując wysokość kosztów, zwróć uwagę na opłaty za prowadzenie konta, przelewy przez Internet, zlecenia stałe, wydanie i użytkowanie karty płatniczej oraz wypłaty gotówki z bankomatów (także tych innych banków). Sprawdź również, ile zapłacisz za niestandardowe operacje, które regularnie wykonujesz – wypłaty pieniędzy z bankomatów za granicą, wpłaty w oddziale czy przelewy ekspresowe. Może się bowiem okazać, że wysokie koszty dodatkowych świadczeń pogrążą twój budżet, nawet jeśli podstawowe będą zupełnie darmowe.

- dostęp do atrakcyjnie oprocentowanych kont oszczędnościowych i depozytów. Konto oszczędnościowe i lokata to skuteczne sposoby na pewne zyski, bez ryzyka utraty kapitału. Wysoko oprocentowane zapewnią ponadprzeciętny przychód. Dzięki obu narzędziom twoje środki będą pracować dla ciebie 24 godziny na dobę – nawet kiedy pracujesz, odpoczywasz lub oglądasz ulubiony serial.

- możliwość udziału w programach poleceń, akcjach rabatowych i money back. Korzystając z takich udogodnień, możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych– robiąc zakupy w ulubionych sklepach i polecając wartościowe produkty najbliższym.

- możliwość korzystania z wygodnej aplikacji mobilnej. Aplikacja mobilna zapewnia nie tylko komfortowe, nowoczesne korzystanie z usług banku, niezależnie od lokalizacji i godzin pracy oddziałów banku. Użytkownicy aplikacji mogą liczyć często na specjalne oferty, przeznaczone tylko dla nich. Zazwyczaj są to korzystnie oprocentowane lokaty.

- pakiet assistance. Choć trudno w to uwierzyć, istnieją banki, które wraz z ROR-em oferują assistance z dostępem do specjalistycznej pomocy technicznej, a nawet lekarskiej. Choć takie konto nie wygeneruje dodatkowych zysków, a nawet pomoże uniknąć nieprzewidzianych wydatków. A te często zdarzają się w najmniej odpowiednim momencie.

Małe kroki sposobem na oszczędności

Oszczędzanie to sposób na życie. To małe kroki, które prowadzą do wielkiego celu. Założenie ROR-u przyjaznego oszczędzaniu będzie więc jednym z nich. Bez względu na to, czy będziesz zasilał go regularnie czy jedynie od czasu do czasu.


[1] https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/budzet-domowy/oszczednosci-polakow-ile-pieniedzy-maja-polacy/h35ejnz

Materiał partnera