Przygotowania do ślubu

Ślub to jedna z najważniejszych uroczystości w naszym życiu. Jest to ważny moment zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Zapewne para młoda chce zaprezentować się z jak najlepszej strony. Na kilkanaście miesięcy przed ślubem warto zaplanować całe przedsięwzięcie. Trzeba zorganizować i rozplanować swój budżet. Równie ważną kwestią jest wybór lokalu, w którym odbędzie się cała impreza. Należy także przygotować roboczą listę gości, która określi ile osób mniej więcej pojawi się na naszym weselu. Świetnym rozwiązaniem będzie opłacenie konsultanta ślubnego, który pomoże nam we wszystkich sprawach, dzięki czemu będziemy działać z większą ochotą. Wypada zarezerwować miejsce w restauracji. Panna młoda powinna również mieć na oku jakieś suknie ślubne.

W tym wypadku powinniśmy odwiedzić salon ślubny. Nowożeńcy powinni mieć na oku fotografa i orkiestrę, która zabawi i porwie gości. Dobra organizacja przed ślubem to konieczność. Pamiętajmy, że upływający czas jest złym doradcą. Pan młody powinien załatwić sobie schludny garnitur. Kobieta powinna też zainwestować w dobrego fryzjera i wizażystkę. Pamiętajmy również o upominkach dla gości. Jeżeli ślub będzie odbywał się w kościele, należy zadbać o odpowiednie dekoracje i umówić się na odpowiedni termin. W sprawy, które nie wymagają zbyt dużej odpowiedzialności można zaangażować najbliższą rodzinę. Konieczne jest zadbanie o dowóz gości. Jesteśmy zmuszeni, aby udać się do naszej rodzinnej parafii i odebrać świadectwo bierzmowania i chrztu. Bez tego ani rusz, więc taką sprawę należy załatwić dosyć wcześnie, żeby potem nie było za późno.

Nie zapominajmy, że to naszego obowiązku należy także wybór menu na przyjęcie weselne, zakup różnego rodzaju alkoholi i najpotrzebniejszych rzeczy. Udajmy się również do cukierni, by zamówić tort na te ważne wydarzenie. Ciasto powinno być oryginalne, wyróżniać się i idealnie dopasować się do wszystkich dekoracji. Na kilka miesięcy przed ślubem należy odbyć nauki przedmałżeńskie, które są konieczne do otrzymania ślubu kościelnego. Mniej więcej taki kurs trwa miesiąc. Na koniec pobieramy zaświadczenie, a ze zdobytej wiedzy para młoda jest przepytywana przez proboszcza. Poza tym, jeśli nie wiemy należy dowiedzieć się co to jest moda ślubna. Jeżeli zaznajomimy się z nowymi trendami goście na pewno nie będą mogli oderwać od nas wzroku. Na dwa miesiące przed ślubem wszystkie rzeczy związane z tym ważnym wydarzeniem powinny być dopięte na ostatni guzik. W ostatnim miesiącu przed ślubem zamykamy listę gości, a jeżeli ktoś nie potwierdził swojego uczestnictwa, powinniśmy do tej osoby zadzwonić i spytać się jej czy przybędzie.

Dobrym rozwiązaniem będzie przygotowanie karteczek z imionami i nazwiskami uczestników, wtedy nikt nie będzie miał problemu ze znalezieniem miejsca. Na ostanie kilka-kilkanaście dni przed ślubem trzeba wysłać ostateczną listę gości, która przybędzie do restauracji. Wybrać parę osób do pomocy. Przedstawmy szczegółowy plan działania dla upoważnionych osób, dajmy im małe wskazówki, według których będą musieli postępować. Na ostatnie dwa dni przed ślubem przystoi oblubieńcom się zrelaksować, zapomnieć o codziennych problemach i dobrze wypocząć. Zawczasu powinniśmy wziąć urlop w pracy. Jeśli zastosujemy się do podanych wyżej wskazówek mamy praktycznie stuprocentowe szanse, że nasza impreza odbędzie się zgodnie z planem i bez żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Zatroszczmy się nawet o najdrobniejszy szczegół, a gwarantuje, że to będzie niezapomniane przeżycie dla nas i naszych gości.

Artykuł sponsorowany