Klimatyzacja obiektów przemysłowych i komercyjnych

​Klimatyzacja obiektów przemysłowych i komercyjnych stanowi nie lada wyzwanie. Wymaga ono nie tylko sprawnych systemów klimatyzacji, ale także technologii, dzięki którym temperatura będzie rozchodziła się równomiernie, a cały proces będzie przebiegał w sposób stabilny i komfortowy. IntrCooll to kompleksowy system chłodzenia, który wyznacza nowe standardy dla urządzeń klimatyzacyjnych.

Chłodzenie przemysłowe na miarę potrzeb

Tradycyjne metody chłodzenia hal, takie jak stosowanie wentylacji grawitacyjnej, freonowych klimatyzatorów sprężarkowych czy termowentylacji elektrycznej, okazują się być z biegiem lat coraz bardziej zawodne. Wentylacja grawitacyjna jako system w pełni zależny od warunków zewnętrznych rodzi wiele trudności natury technicznej. Z kolei termowentylacja zasilana energią elektryczną generuje ogromne koszty eksploatacyjne, powodujące, że stosowanie jej na przestrzeni całej hali choćby przez kilka godzin dziennie jest zabiegiem zupełnie nieopłacalnym. Ponadto obniża ona jakość powietrza, wysusza je i przyczynia się ostatecznie do pogorszenia warunków pracy, redukując tym samym wydajność pracowników.

Z pomocą przychodzi klimatyzacja przemysłowa IntrCooll  https://www.oxy-com.pl/urzadzenie-chlodzenie-hal/ – rewolucyjny system chłodzenia, który poprzez zastosowanie naturalnych metod chłodzenia oferuje użytkownikowi nie tylko stabilne i komfortowe środowisko, ale także ekonomiczny tryb pracy przy minimalnym zużyciu energii!

Nowa jakość powietrza

Dzięki systemowi IntrCooll łatwo i niedrogo zmienisz warunki pracy w Twoim budynku przemysłowym, pozwalając Twoim pracownikom oddychać świeżym, chłodnym powietrzem. Pamiętaj, że jakość powietrza w pomieszczeniu to najważniejszy czynnik, wpływający na fizyczną i umysłową wydajność wszystkich przebywających w nim osób, a także na ich samopoczucie. Zadbaj o komfort swoich pracowników i pozwól im na zmianę, którą szybko zauważysz w formie rosnącej efektywności pracy! System jest przyjazny dla środowiska oraz umożliwia efektywne stworzenie we wnętrzu budynku sprzyjającego mikroklimatu.

Oszczędność

Koszty eksploatacyjne systemu IntrCooll są niższe o blisko 80% od tradycyjnych metod chłodzenia. Jest w stanie zapewnić Ci dostęp chłodnego, świeżego powietrza, wykorzystując zaledwie 10% energii, której potrzebowałbyś do ochłodzenia hali, używając konwencjonalnych urządzeń klimatyzacyjnych.

Inteligentne rozwiązanie

Instalacja standardowego systemu chłodzenia często wiąże się z koniecznością rozwiązywania niezliczonych problemów konstrukcyjnych, związanych z układem pomieszczenia, w którym ma ona funkcjonować. IntrCooll bez trudu pokonuje przeszkody, zapewniając tym samym swobodny przepływ chłodnego powietrza na przestrzeni całej hali. Wyposażony został w trzy tryby chłodzenia, kontrolowane przez zdalny system EcoSmart, który dokona za Ciebie pomiarów, sprawdzających warunki zewnętrzne i wewnętrzne i na ich podstawie dopasuje tryb pracy, który najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji! Inteligentny panel kontrolny jest w stanie bezprzewodowo komunikować się z pozostałymi urządzeniami, czujnikami oraz interfejsami, oddając do Twojej dyspozycji pełną kontrolę nad całym systemem chłodzącym oraz monitorowanie bieżącego stanu pomieszczenia.

System został wyposażony w moduł Wi-Fi, dzięki czemu możesz mieć do niego stały dostęp z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem internetu!

Jak działa system klimatyzacji przemysłowej IntrCooll?

Sposób działania bezpośredniego chłodzenia wyparnego można przedstawić w kilku prostych krokach:

  1. IntrCooll chłodzi powietrze poprzez pobranie z zewnątrz energii, potrzebnej do odparowania wody
  2. Zassane powietrze przechodzi przez cztery wymienniki ciepła, umieszczone po każdej stronie urządzenia
  3. Powietrze trafia do modułu ewaporacyjnego OXYVAP
  4. Moduły ewaporacyjne chłodzą powietrze poniżej jego pierwotnej temperatury
  5. Nieschłodzone powietrze wydmuchiwane jest przez górny wentylator na zewnątrz budynku

Dlaczego warto skorzystać z nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych?

Instalacja nowoczesnego systemu chłodzenia jest nie tylko przywilejem, ale i obowiązkiem każdego dbającego o rozwój swojego biznesu przedsiębiorcy. To ekonomiczne, inteligentne i przyjazne środowisku rozwiązanie niesie za sobą szereg wymiernych korzyści, dzięki którym poniesiona inwestycja nie tylko bardzo szybko się zwróci, ale będzie dodatkowo procentować przez długie lata spokojnej eksploatacji urządzenia.

Stały dostęp świeżego tlenu

Niekwestionowaną zaletą zastosowania IntrCooll jest również fakt, że jest on specjalistycznie dopasowanym do potrzeb przemysłowych systemem wentylacji – nie tylko schładza powietrze, ale także zapewnia stały dostęp tlenu z zewnątrz, dbając tym samym o odpowiednie dotlenienie wszystkich przebywających na terenie hali osób. Ponadto ze względu na zastosowanie unikalnych rozwiązań, ograniczających zapotrzebowanie systemu na energię elektryczną, ochłodzisz swoją halę, zużywając w tym celu nawet kilkakrotnie razy mniej energii elektrycznej niż w przypadku stosowania tradycyjnych urządzeń klimatyzacyjnych.

Automatycznie dostosowanie do panujących warunków

Inteligentny system automatycznie dostosuje się do warunków atmosferycznych oraz do tych, panujących w Twojej hali, w naturalny sposób tworząc środowisko sprzyjające naturalnemu funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. System nie wymaga żadnego nadzoru z Twojej strony – dzięki połączeniu z czujnikami i pozostałymi urządzeniami Twojej hali, jest on w stanie automatycznie dopasować rodzaj chłodzenia oraz jego stopień do najbardziej optymalnego poziomu, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, mające wpływ na mikroklimat w Twoim miejscu pracy.

Chłodzenie bez wysuszenia powietrza

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie układów klimatyzacyjnych, IntrCooll oferuje niespotykaną dotąd wydajność schładzania powietrza przy jednoczesnym zachowaniu jego optymalnego nawilżenia oraz innych parametrów. Dzięki temu zarówno skład powietrza, jak i jego czystość i temperatura będą dostosowane dla jak najbardziej optymalnego dotlenienia przebywających w danym obiekcie osób.

Klimatyzacja przemysłowa IntrCooll - inteligentne rozwiązanie

System IntrCooll od firmy Oxycol Polska (oxy-com.pl) to inteligentne, nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Ci wznieść wydajność Twoich pracowników na całkowicie nowy poziom – niezależnie od branży oraz rodzaju działalności przemysłowej, w której funkcjonuje Twoje przedsiębiorstwo.

Pozwól sobie na realną zmianę!

Artykuł sponsorowany