Social media i zwiększenie ruchu na stronie - czy to się ze sobą łączy?

Aktywność klientów na kontach social media jest ważna. Wiemy wówczas, czy klienci są przywiązani do danej marki, jak bardzo jest ona popularna i przyjazna dla obserwatorów. Dzięki takim portalom jak Twitter czy Facebook możemy promować naszą firmę. Popularność naszych wpisów mierzona jest tzw. „lajkami” oraz udostępnianiem naszych treści na innych stronach. Pozostaje nam tylko zadać sobie pytanie: Czy portale social media wpływają na zwiększenie ruchu na naszej stronie docelowej?

Odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie tak. Obecność w mediach społecznościowych to nie tylko korzyści w postaci zwiększenia świadomości marki, ale również pozytywny wpływ na ruch na stronie internetowej. W dzisiejszych czasach koniecznością staje się również skuteczne pozycjonowanie. Szczególnie cenne może okazać się tutaj pozycjonowanie Kraków, które umożliwia poprawę widoczności strony w wynikach wyszukiwania, zwłaszcza dla firm z tego regionu. Wykorzystanie strategii SEO w połączeniu z aktywnością w mediach społecznościowych może przynieść wymierne korzyści dla firmy, zwiększając jej zasięg i przyciągając więcej potencjalnych klientów.

1) Google a social media

Google jednoznacznie informuję, że nie zamierza brać pod uwagę treści z portalów social media. Nie jest to jednak w 100% prawdą. Obserwatorzy bardzo często udostępniają posty, które są dla nich wartościowe. Istnieje wtedy prawdopodobieństwo, że roboty Google patrzą na nasze treści przyjaźniej. Dzięki publikowaniu wartościowych treści na naszym FP możemy zwiększyć ruch na stronie docelowej.

2) Facebook nie zawsze angażuję wielu użytkowników

Należy wziąć pod uwagę pewien fakt związany z Facebookiem. Pamiętajmy, że roboty Google zachowują się jak niezalogowani użytkownicy portalu. Z tego względu niektóre udostępniane treści na stronie są dla niego niedostępne, a co za tym stoi, niebrane pod uwagę.

3) Social Media a ruch na stronie.

Wyszukiwarka traktuję wszystkie witryny w taki sam sposób. Fanpage z dużą liczbą obserwatorów, którzy śledzą jego posty, może angażować ich do aktywności i dzielić się informacjami o sobie, co wpływa zwiększeniu ruchu na stronie.

4) O czym warto pamiętać, gdy chcemy zwiększyć ruch na stronie docelowej dzięki portalom social media:

  • większą wartość mają linki udostępnione przez inne osoby, niż udostępnione przez nas,

  • większą wartość mają linki, które są udostępniane przez wiarygodnych internautów, ponieważ te z kont fikcyjnych obniżają ich wartość. Ponadto fikcyjne konta, które obserwują nasz fanpage, również obniżają tę wartość,

  • udostępnienia mają większą wartość niż same lajki, a największą wartość mają udostępnienia, które są wykonywane przez osoby poruszające tematy z tej samej grupy.

Media społecznościowe zaczynają odgrywać coraz większą rolę w zwiększeniu ruchu na stronie co niejako może przekładać się na pozycję strony w rankingach Google. Warto zainwestować czas i środki na rozpowszechnianie swoich treści na portalach social media, gdzie są nasi potencjalni klienci. Gdy będziemy rozważnie zarządzać naszymi kontami w mediach społecznościowych, nasze strony mogą powoli zwiększać swoją pozycję w wyszukiwarce Google.