Dlaczego warto słuchać audiobooka Pisma Świętego?

Choć Pismo Święte jest księgą religijną, to z pewnością powinien zapoznać się z nim każdy. Biblia jest bowiem jednym z najważniejszych dzieł kultury w historii ludzkości i swego rodzaju fundamentem cywilizacji. Już od kilku lat istnieje możliwość słuchania Biblii Tysiąclecia w formie audiobooka - dlaczego warto?

Biblia dla zabieganych

Każdy chrześcijanin powinien choć raz w życiu przeczytać Pismo Święte. Ale co, jakby spróbować je przesłuchać? Wielu ludzi w zgiełku codziennych obowiązków nie znajduje czasu na wieczór z książką, jeszcze inni są na to zwyczajnie zbyt zmęczeni. W takim wypadku audiobook jest idealnym rozwiązaniem - nie ma przeszkód, by słuchać go podczas zakupów w supermarkecie, jazdy samochodem, przygotowywania posiłku, a nawet zasypiania. Dzięki mniejszej absorpcji uwagi w stosunku do procesu czytania, słuchanie zapewnia wygodę i oszczędność czasu. Rozważanie Biblii jest w ten sposób ułatwione i umożliwia obcowanie ze Świętą Księgą większej ilości wiernych.

Alternatywa dla dzieci

Dzieci również powinny mieć możliwość zapoznawania się z Biblią w każdym momencie. W związku z tym, Pismo Święte audiobook to pomoc dla najmłodszych, którzy nie potrafią jeszcze czytać, bądź robią to bardzo wolno - dzięki alternatywnemu słuchowisku mogą robić to znacznie sprawniej i skupiać się na treści, a nie pojedynczych literkach. Istnieją również produkcje przeznaczone bezpośrednio dla dzieci, w których trudność języka dostosowana jest do wieku odbiorcy.

Nie można zapomnieć o najstarszych

Choć starsze pokolenia powtarzają często, że nic nie może równać się z papierową książką, to audiobook może okazać się dla ich bardzo pomocnym narzędziem. Przede wszystkim, jest dużym ułatwieniem dla osób z ograniczoną mobilnością - nie da się ukryć, że Biblia jest bardzo obszerną i ciężką księgą. W pewnym wieku często zaczyna zawodzić również wzrok, a wtedy słuchowisko sprawdza się idealnie.

Superprodukcja pobudza wyobraźnię

Istniejące superprodukcje, w których tekst okraszony jest dodatkowo muzyką nadającą odpowiedni nastrój, efektami dźwiękowymi i onomatopejami sprawiają, że trudna treść zaprezentowana jest w ciekawy sposób i pobudza wyobraźnię każdego słuchacza! Granie głosem przez najwybitniejszych aktorów oraz dobra interpretacja reżysera pozwalają na odbiór Biblii w zupełnie nowy, często głębszy sposób, niż miałoby to miejsce podczas samodzielnego czytania. Taka namiastka spektaklu teatralnego niewątpliwie uatrakcyjnia zapoznawanie się z Pismem Świętym osobom z trudnościami w koncentracji, a także całym rodzinom, które wspólnie chcą je rozważać.

Dlaczego warto, nawet gdy jesteś osobą niewierzącą?

Patrzenie na Biblię przez pryzmat religijny jest nieuniknione. Pismo Święte jest bowiem jednym z najważniejszych dzieł kultury, jakie stworzył człowiek - dało początek wielu różnym kościołom, ale również wydarzeniom historycznym i kulturalnym. Można traktować je jako zbiór interesujących, niosących przesłanie, a często również uczących moralności opowieści. Jest to więc warta uwagi lektura, a możliwość słuchania jej w formie audio ułatwia przyswajanie treści każdemu.

Audiobooki bezapelacyjnie mogą ułatwić codzienne funkcjonowanie, dlatego warto dać im szansę. Poszerzanie horyzontów nie odnosi się wyłącznie do książek w formie papierowej, ale również do produkcji dźwiękowych - często wygodniejszych i bardziej przystępnych. Słuchowisko Pisma Świętego jest idealną formą zapoznania się z treścią Ewangelii dla dzieci i dorosłych, a nawet dla zainteresowanych ważnymi kulturowo opowieściami osób niewierzących.

Artykuł partnera