Sławę przyniósł mu przebój "Miłość w Zakopanem". Kim jest Sławomir, zapytacie?

Jedną z najbardziej tajemniczych postaci polskiego showbiznesu jest Sławomir. Był gwiazdą wielu dużych produkcji filmowych, m.in. "Karol - człowiek, który został papieżem" i "Pod Mocnym Aniołem". Niespodziewanie jednak powrócił jako muzyk i stworzył markę swoimi zabawnymi kreacjami. Jego piosenki znają wszyscy Polacy. 

Sławomir Paweł Zpała urodził się w Krakowie 19 marca 1983 roku. Rodzina artysty pochodzi z Koniny w województwie małopolskim. Dzieciństwo spędził w Bieszczadach u dziadków. 

Sławomir Zapała od najmłodszych lat stykał się z polską muzyką i tradycjami. Ojcem wokalisty jest Józef Zapała. Jest góralem, potrafi grać na akordeonie, trąbce i gitarze. Z zawodu jest operatorem sprzętu ciężkiego. Sławomir Zapała już w dzieciństwie zakochał się w muzyce i koparkach. W dorosłym życiu dostał jedną z nich. Postanowił postawić swoje pierwsze kroki na scenie. 

Sławomir Zapała, student, który rozśmieszył Annę Dymną 

Siedmioletni Sławomir Zapała chciał dowiedzieć się więcej o aktorstwie. Dlatego wybrał teatr muzyczny w Nowohuckim Centrum Kultury. Jako młody chłopak pobierał indywidualne lekcje śpiewu, a także gry na gitarze. Aspirujący aktor był jedynym chłopcem w swojej klasie w liceum, w otoczeniu 31 dziewczyn. Każdej z nich obiecał taniec na studniówce. 

Po ukończeniu liceum Sławomir uczęszczał do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Odkrył swój dar rozśmieszania ludzi, choć nie było to zgodne z jego wyobrażeniami. Na egzaminie z Anny Dymnej student musiał odegrać poważną scenę śmierci. Sławomir, mimo że starał się być poważny, nie mógł powstrzymać się od śmiechu z żartów publiczności. W 2006 roku Sławomir ukończył szkołę teatralną. 

Jeszcze przed ukończeniem szkoły Sławomir Zapała rozpoczął karierę aktorską. W produkcjach występuje od 2003 roku. Jego nazwisko staje się coraz bardziej znane. W 2005 roku zagrał w filmie "Karol - człowiek, który został papieżem". Zagrał rolę Jarko Sisyl w filmie o Janie Pawle II w reżyserii Giacomo Battiato. Później wystąpił w miniserialu "Popiełuszko. Wolność jest W nas. (Popiełuszko.) Wolność jest w nas), a także serialu Prosto w serce oraz filmach Pod Mocnym Aniołem i Planeta Singli, a także Listach do M. 3 i Jestem mordercą oraz Futerku Misia. 

Sławomir Zapała występuje w telewizji od lat 90. Wystąpił gościnnie w popularnych serialach, takich jak "Klan", Na dobre i na złe", Świat według Kiepskich", Hela w opałach", czy "Barwy szczęścia". Sławomir był drobnym aktorem grającym mało znaczące role. Wielu widzów widziało w nim jednak utalentowanego reżysera, podobnie jak Wojciech Smarzowski i Kinga Dunin. Występował także na scenach teatrów Rozrywki i Bagatela, Kamienica i Na Woli. 

>>> Sławomir - dowiedz się więcej! <<<