Co oznacza unieważnienie kredytu we frankach?

Wiele osób zastanawia się, czym jest unieważnienie kredytu frankowego oraz czy warto do niego doprowadzić. Kancelaria kredyty frankowe Warszawa pomaga ocenić umowę zawartą z bankiem, dzięki której dowiesz się, czy warto sądzić się z bankiem. Ponadto istnieje strona, frankowicze forum, gdzie możesz znaleźć wiele niezbędnych informacji związanych z kredytami frankowymi. Co oznacza unieważnienie kredytu? Jakie są sposoby na rozwiązanie kredytu z bankiem? Z czym wiąże się unieważnienie umowy o kredyt frankowy? Poznaj odpowiedzi, czytając ten artykuł.

Unieważnienie kredytów we frankach - jak do tego doprowadzić?

Aby unieważnić umowę o kredyt we frankach, należy złożyć pozew do sądu. Pomocne będzie w tym wypadku skorzystanie z pomocy kancelarii adwokackiej. Kancelaria kredyty frankowe Warszawa to miejsce, w którym znajdziesz odpowiednich specjalistów do poprowadzenia Twojej sprawy. Jeśli sprawa zakończy się sukcesem, a orzecznictwo dotyczące unieważnienia kredytu frankowego jest dziś korzystne dla kredytobiorców, kredyt zostanie unieważniony. Wtedy nadchodzi czas na rozliczenie wszelkich spraw z bankiem. 

Naturalnym biegiem rzeczy unieważnienie umowy traktuje się jak jej niezwarcie, w związku z czym bank może żądać od kredytobiorcy zwrotu wypłaconego kapitału. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, najodpowiedniejszym wyjściem jest złożenie oświadczenia o potrąceniu. Co to znaczy? 

Oświadczenie o potrąceniu ma na celu wzajemne umorzenie roszczeń do wysokości roszczenia o niższej wartości, a jednocześnie znacznie ułatwia cały proces komunikacji oraz rozliczenia się z bankiem. Jak to wygląda w praktyce? Na przykład: Jeśli kredytobiorca zaciągnął kredyt na kwotę 400.000 zł, a na podstawie wyroku sądu na rzecz kredytobiorcy zasądzono kwotę 440.000 zł, oświadczenie o potrąceniu polega na umorzeniu kwoty kredytu na wysokość 400.000 zł oraz na zwrocie nadwyżki w wysokości 40.000 zł na rzecz kredytobiorcy. Po złożeniu oświadczenia o potrąceniu kredytobiorca powinien wezwać Bank do zapłaty nadwyżki. 

Frankowicze - gdzie szukać pomocy?

W internecie widnieje sporo wiadomości oraz informacji związanych z kredytami frankowymi, jednak podczas przeglądania sieci warto stawiaćna zweryfikowane źródła. Jednym z nich jest strona frankowicze forum prowadzona przez adwokata, doktora prawa oraz autora wielu publikacji na temat kredytów walutowych Jacka Czabańskiego.Frankowicze forum to miejsce, gdzie można przeczytać wiele przydatnych informacji związanych z kredytami frankowymi. Dowiesz się stamtąd jak dochodzić swoich praw, jaki jest czas postępowania oraz poznasz najnowsze wiadomości z sal sądowych. Na forum znajdziesz także informację jak oszacować skutki rozliczeń według różnych wariantów: nieważna umowa, umowa bez indeksacji, czy ugoda na warunkach KNF.

​Artykuł partnera