Radio internetowe przyszłością

Radio to jedna z najlepszych rozrywek w samochodzie, ale pomocne jest również przy sprzątaniu, krzątaniu się po domu, obowiązkach i wielu innych sytuacjach. Dodatkowo medium o ogromnym zasięgu, które cieszy się niegasnącą popularnością, w którym reklamy nieustannie sprzedają się za spore pieniądze. A oprócz tego mnóstwo stacji radiowych do wyboru – każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Jest jednak coś, co jest jeszcze lepsze niż tradycyjne radio. Mowa oczywiście o radiu internetowym, które jest przyszłością.

Czym jest radio internetowe i jak działa?

Radio internetowe to usługa, która działa na zasadzie przesyłu danych. Zupełnie jak inne strony internetowe. Do jego działania potrzebne jest urządzenie elektroniczne, które ma możliwość połączenia się z siecią, a także sama sieć, która pozwoli na korzystanie z Internetu, a co za tym idzie – z radia. To nic innego jak przesył danych, który doskonale przecież znamy, bo wiele osób korzysta z tego na co dzień, kiedy przegląda jakąkolwiek inną stronę internetową.

Częstotliwość FM w tradycyjnym radiu pozwala na słuchanie tylko tym, którzy znajdują się w danym zasięgu. Jeśli więc słuchamy lokalnego radia, a następnie wyjedziemy z danego obszaru – pojawią się zakłócenia, aż pierwotnie słuchana stacja „zniknie” dla naszego radia w samochodzie. Ma to po prostu zasięg terytorialny, określony, a więc nikt poza tym zasięgiem nie będzie miał możliwości słuchania danej stacji radiowej. Zupełnie odwrotnie jest z radiem internetowym, którego może słuchać każdy, kto po prostu wejdzie na daną stronę z tą stacją.

Dzięki temu nagle do wyboru robi się kilkaset, a nawet kilka tysięcy, stacji radiowych z całego świata. Niesamowity wynalazek, prawda?

Gdzie słuchać radia internetowego?

Można na poszczególnych stronach określonej rozgłośni. Ale można również korzystać ze stron, które mają w swoim posiadaniu kilkadziesiąt, a nawet kilkaset, najróżniejszych stacji radiowych, żeby nie skakać po stronach, nie szukać, nie wychodzić i nie wchodzić. Po prostu jednym kliknięciem umożliwiają przejście z jednej rozgłośni radiowej na drugą. Dzięki temu zaoszczędzamy sporo czasu.

Jedną z polecanych przez nas stron będzie https://pinbook.pl/radio – tam do wyboru jest mnóstwo najróżniejszych stacji radiowych, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zupełnie za darmo i bez ograniczeń.

Teraz, mając taką wiedzę, można słuchać radia internetowego gdziekolwiek jesteście, bez zakłóceń i szumów – wystarczy, że macie dostęp do Internetu.

 

Artykuł zewnętrzny