Stylizacje na chrzciny dla rodziców dziecka i gości

Chrzciny to ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Taka uroczystość jest związana z wieloma istotnymi kwestiami organizacyjnymi. Nie należy zapominać o odpowiednim, eleganckim ubiorze. Szczególne znaczenie mają stylizacje rodziców dziecka oraz rodziców chrzestnych. Goście także powinni pamiętać o gustownym ubiorze z klasą.

Stylizacje dla rodziców dziecka na chrzciny

Wybór odpowiedniego ubioru na chrzciny swojego dziecka ma spore znaczenie - w końcu rodzice chcą zaprezentować się jak najlepiej, a także czuć dobrze. Stylizacje na chrzciny dla mężczyzn są raczej proste i klasyczne - najlepiej ubrać elegancki garnitur, a także wygodne, lakierowane, skórzane buty. Ojciec może także zdecydować się na nieco luźniejszy strój, czyli spodnie w kant, koszulę i marynarkę. Jeśli chodzi o kobietę, to wybór jest znacznie większy. Matka dziecka może zdecydować się na klasyczną, prostą, elegancką sukienkę, szpilki, marynarkę i płaszcz. Innym rozwiązaniem jest założenie damskiego garnituru lub wygodnej spódnicy i stylowej bluzki. Lepiej nie ubierać sukienek z dużym dekoltem lub w wersji mini. W końcu pierwsza część uroczystości zawsze odbywa się w kościele. Jeśli chodzi o kolorystykę, to najlepiej sprawdzą się jasne odcienie, na przykład beż, pudrowy róż, a także pastele.

Jak powinni ubrać się rodzice chrzestni?

Stylizacje rodziców chrzestnych powinny być także eleganckie i subtelne. Ojciec chrzestny może ubrać garnitur, albo zestawić elegancką koszulę ze spodniami. Do tego płaszcz lub kurtka, a także stylowe buty. Matka chrzestna może wybrać elegancką sukienkę, bluzkę i spódnicę, albo stylowy kombinezon z długim rękawem. Dodatkowo należy dopasować swój ubiór do figury. Przykładowo dla niższej osoby, lepsze będą buty na obcasie, natomiast dla kobiety o szerszych biodrach (figura gruszki) idealna będzie rozkloszowana sukienka. Ważne jest zadbanie o to, aby stylizacje prezentowały się elegancko i gustownie. Dodatkowo na tę uroczystość lepiej wystrzegać się czerni w damskich ubiorach. Męski garnitur także nie musi być czarnym kolorze - równie dobrze można wybrać garnitur granatowy lub szary. 

Outfity dla gości uroczystości

Goście mogą ubrać się w stylu półformalnym lub formalnym. Wiele zależy od tego, czy po uroczystości w kościele, są jeszcze zaproszeni na poczęstunek. Obecnie takie uroczystości w lokalach nie są już organizowane, dlatego czasami część osób zapraszana jest do domu rodziców dziecka. Goście powinni zadbać o to, aby ich stylizacje były wygodne, a jednocześnie eleganckie i stylowe. Panowie mogą zdecydować się na spodnie i koszulę, a panie na sukienkę w pastelowych odcieniach oraz buty na obcasie lub balerinki. Chrzciny są dobrą okazją na zaprezentowanie się w eleganckich, półformalnych lub formalnych stylizacjach. 

Artykuł partnera