Wybieramy wieszak do przedpokoju

Przedpokój to wizytówka każdego mieszkania. Każde odwiedziny zaczynają się właśnie tu. Dlatego ważne jest, by to niewielkie zazwyczaj pomieszczenie, było funkcjonalnie i elegancko urządzone. W utrzymaniu porządku pomoże wieszak. Będzie służył nie tylko gościom, ale także domownikom.

Jaki wieszak do przedpokoju?

Sklepy mają bogatą ofertę wieszaków. Ich wybór zależy przede wszystkim od naszych upodobań, ale także od wielkości przedpokoju.

  • Wieszak stojący- to idealne rozwiązanie w dużych pomieszczeniach. Wymaga miejsca i swobodnego dostępu, by wygodnie było z niego korzystać. W małej przestrzeni łatwo można go przewrócić. Na wolnostojącym wieszaku można zawieszać nie tylko okrycia wierzchnie, ale także czapki, kapelusze, parasole i torebki. Wybierając ten rodzaj wieszaka, należy zwrócić uwagę na jego stabilność i upewnić się, że ma specjalne miejsce na parasole i małe wieszaki na nakrycia głowy. Wieszak wolnostojący, może być eleganckim dodatkiem do aranżacji przedpokoju.
  • Wieszak wiszący- sprawdzi się w każdym małym korytarzu. Nie zaburza ciągów komunikacyjnych, za to jest bardzo funkcjonalny. Mocowany do ściany, nie zajmuje dużo miejsca. W sklepach znajdziemy wieszaki wiszące z półką, co jest niezmiernie wygodne, gdyż półka może służyć do odkładania na nią nakryć głowy. Wygodne w zastosowaniu, są wieszaki w formie pionowej tablicy z haczykami. One również mogą być wyposażone w półkę. Innym rozwiązaniem jest sam wieszak z haczykami w formie listwy. Warto zwrócić uwagę na to, by ich liczba była wystarczająca do potrzeb rodziny.

Co należy wziąć pod uwagę wybierając wieszaki do przedpokoju?

Kupując wieszak musimy kierować się nie tylko wielkością przedpokoju, ale również charakterem wnętrza. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by wieszak łączył funkcjonalność z atrakcyjnym wzornictwem. Należy uwzględnić styl i kolorystykę mebli, kolor ścian, rodzaj drzwi do mieszkania, oświetlenie, a nawet kształt klamek. Wszystkie te elementy wystroju przedpokoju, muszą z sobą współgrać, tworząc całość aranżacji. Sam wieszak musi mieć ciekawy design oraz wysoką jakość. Ma nie tylko służyć do wieszania ubrań, ale też dobić przedpokój. Bardzo ważną sprawą jest upewnienie się, że haczyki są starannie wykończone. W przeciwnym razie mogą one uszkadzać zawieszone na nich ubrania.  Dlatego należy im się uważnie przyjrzeć.

Jaki kształt wieszaka?

Źle dobrany wieszak, potrafi zepsuć wrażenie wizualne całego przedpokoju. Dlatego warto dopasować go stylistycznie do pozostałych sprzętów tym pomieszczeniu. W sklepach znaleźć można wieszaki o atrakcyjnym i ciekawym wzornictwie:

  • styl skandynawski- białe wieszaki w formie tablicy z półką ze złoconymi haczykami świetnie pasujące do tak modnego aktualnie stylu.
  • kamieniczka-wykonany z tworzywa sztucznego w kształcie budynku, to nowoczesny styl do awangardowo urządzonych pomieszczeń. Różnorodna kolorystyka pozwala na dopasowanie zarówno do ciemnych, jak i jasnych mebli.
  • drzewo otoczone płotkiem- wykonany techniką metaloplastyki wieszak w tym kształcie ciągle nie wychodzi z mody. Może stanowić uzupełnienie aranżacji zarówno w starym jak i nowoczesnym stylu. Gałązki służą jako wieszaki, a płotek pozwala na wstawienie parasola.
  • rustykalny wieszak- w kolorze drewna z widocznymi słojami, tablica z półką pasująca do każdego przedpokoju.

Nawet posiadając pakowną szafę w przedpokoju, nie obejdziemy się bez wieszaka. Nie powiesimy przecież do szafy mokrego płaszcza, gdy zmokniemy w drodze do domu. Goście będą czuli się swobodniej wiedząc, że mają łatwy dostęp do swojego nakrycia, bez szukania w szafie. Przed przyjściem gości, należy usunąć z wieszaka nakrycia domowników. Ma on być ozdobą, nie zakrywajmy go więc niepotrzebnie. Wiele osób lekceważy ten element wyposażenia, nie przywiązując do niego uwagi. To poważny błąd. Ten często niewielki element wyposażenia, jest niezbędny w każdym mieszkaniu. Właściwie wybrany, potrafi nadać przedpokojowi ostatecznego charakteru. To ważne, by osoby odwiedzające, wchodziły do pomieszczenia, które jest funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie.

 

Materiał zewnętrzny